Samoloty
Amerykańska Cessna 152 najpopularniejszy samolot szkolny

Szybowce
SZD-50-3A „Puchacz” to szkolno-treningowy szybowiec, w tym do akrobacji

Balony
Węgierski balon TOMI AX-7 "KONIN" na ogrzane powietrze

INFORMACJE O AEROKLUBIE

Aeroklub Koniński swoje początki datuje w roku 1976 kiedy to dzięki staraniom Społecznego Komitetu Budowy Lotniska, Aeroklub Pomorski założył swoją filię, która istniała do 1986. 22 grudnia 1986 roku Aeroklub PRL, Filię Aeroklubu Pomorskiego przekształcił w Aeroklub Koniński, który rozpoczął samodzielną działalność.

Aeroklub Koniński jest zrzeszony w Aeroklubie Polskim. Jesteśmy organizacją non-profit, a wszelkie zyski przeznaczamy na działalność statutową. Od 19 grudnia 2014 Aeroklub Koniński został dodatkowo zarejestrowany jako Organizacja Pożytku Publicznego.

Siedziba i lotnisko Aeroklubu znajduje się na „zwałce” powstałej w wyniku działalności rekultywacyjnej, po miejscowej Kopalni Węgla Brunatnego po północnej stronie Kazimierza Biskupiego, miejscowości oddalonej o 15 km do Konina.

Lotnisko Aeroklubu zajmuje powierzchnię około 45 hektarów i wyposażone jest w aktualnie używany do wszystkich startów i lądowań oświetlony pas asfaltowy o wymiarach 620 x 27 m na kierunkach 270°/090° oraz uruchomiony w 2014, nowy pas trawiasty o wymiarach 1000 x 50 m na kierunkach 260°/100°

Aeroklub dysponuje, dwoma hangarami, stacją paliw oraz zapleczem w postaci budynku portowego z miejscami noclegowymi.

Aeroklub Koniński od samego początku prowadzi szkolenie podstawowe, doskonalące oraz trening członków w sekcjach: samolotowej, szybowcowej, modelarskiej i balonowej.

W ramach popularyzacji lotnictwa w regionie Aeroklub Koniński jest również często organizatorem pikników lotniczych na terenie lotniska.OFERTA AEROKLUBU KONIŃSKIEGO

Aeroklub Koniński wykonuje:

 • organizację imprez sportowych, treningów, zgrupowań;

 • organizację festynów i pokazów dla społeczeństwa;

 • szkolenie chętnych do uprawiania sportów lotniczych;

 • prowadzenie rozpoznania dróg, mostów i przepraw oraz stanu ruchu na nich dla potrzeb ewakuacji ludności cywilnej oraz sił ratowniczych;

 • prowadzenie rozpoznania ognisk pożarów i kierunków ich rozprzestrzeniania się oraz ostrzeganie właściwych organów;

 • patrolowanie obszarów leśnych i dużych zbiorników wodnych;

 • fotografowanie i filmowanie ze statków powietrznych;

 • inne, zgodne z założonymi celami statutowymi Aeroklubu.JAK TRAFIĆ NA LOTNISKO

Jadącym z kierunku:


Poznań radzimy:

 • Jeżeli jedziecie autostradą A2, zjechać zjazdem na GOLINĘ. Kiedy dojedziecie do ronda w Golinie należy skręcić w prawo i za jakieś 100 m zobaczycie drogowskaz do Kazimierza Biskupiego nakazujący skręt w lewo;

 • Jadący starą drogą nr 92 Poznań - Warszawa, po prostu skręcają w Golinie w lewo w kierunku Kazimierza Biskupiego - to samo skrzyżowanie z drogowskazem.

 • W Kazimierzu Biskupim jedziecie prosto, aż do właściwie pierwszego skrzyżowanie, na którym jest drogowskaz i można skręcić w LEWO – kierunek NIEŚWIASTÓW – Aeroklub widzimy za kilometr po prawej stronie.


Warszawa, Łódź, Kalisz, Ostrów Wlkp. radzimy:

 • Jeżeli do Konina jedziecie starą drogą nr 92, po przejechaniu mostu na rzece „Warta”, jedziecie cały czas prosto i na pierwszym rondzie skręcacie w prawo i cały czas prosto do Kazimierza Biskupiego.

 • Jeżeli jedziecie autostradą A2 należy zjechać zjazdem na Konin/KALISZ, dalej prosto, po prawej stronie miniecie Galerię Handlową Ferio i MCDonald’s, dalej główną drogą, dalej tzw. „nową przeprawą” cały czas prosto, aż do ronda, na rondzie też prosto i dalej też cały czas prosto, aż do Kazimierza Biskupiego.

 • W Kazimierzu Biskupim dojeżdżamy do ronda. Na rondzie jedziemy w lewo do miejscowości i dalej prosto, za jedną sygnalizacją świetlną jeszcze 500 m i skrzyżowaniu skręcamy w PRAWO NIEŚWIASTÓW – Aeroklub widzimy za kilometr po prawej stronie.


Bydgoszcz, Toruń, Włocławek radzimy:

 • Z tego kierunku dojazd jest dość prosty. Jadąc z tych miast polecam kierować się drogami głównymi oznaczonymi drogowskazami: KONIN. Wy jednak nie wjeżdżacie do byłego miasta wojewódzkiego - Konin. Za miejscowościami Ślesin, Mikorzyn zobaczycie już konińskie elektrownie i dojedziecie do pierwszego ronda, na którym pojedziecie prosto, w kierunku największej naszej elektrowni w Pątnowie. Dalej jedziecie cały czas prosto, aż dojedziecie do Kazimierza Biskupiego. Na pierwszym rondzie prosto, za jedną sygnalizacją świetlną jeszcze 500 m i skrzyżowaniu skręcamy w PRAWO NIEŚWIASTÓW – Aeroklub widzimy za kilometr po prawej stronie.